UĞUR BAŞKAN İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ.

Anasayfa Haberler

Haber

( 17.11.2023 ) Tarihli "UĞUR BAŞKAN İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ." Haber

Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay, Belediye Başkanımız Nafiz Solak, İlçe Başkanımız Gamze Karacan, Belediye Başkan Yardımcımız Hüseyin Tos, Meclis üyelerimiz ve teşkilat mensuplarımız, Ladik mahallemizde yapımı tamamlanan Konya caddesinde asfalt çalışmalarını inceledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ladik mahallemizi ziyaret ederek, asfalt çalışmasını inceledi. KOMEK kursiyerleriyle ve vatandaşlarla sohbet eden Başkan Altay, “Ladikli Ahmet Ağa’nın memleketi olan bu beldeye hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Ladik her zaman  bizlere çok yoğun bir destek verdi. Bu desteklerinden dolayı tüm Ladiklilere tekrar teşekkür ediyorum” dedi. 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ladik Mahallesi’nde yatırım incelemesinde bulunarak vatandaşlarla bir araya geldi. 

 

“MAHALLENİN GİRİŞİNİ LADİK’E YAKIŞIR BİR HALE GETİRDİK”

Başkan Altay burada yaptığı değerlendirmede, Yeni Büyükşehir Yasası’ndan sonra Konya’nın tüm mahallelerinde yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını ifade etti. Ladik’te doğalgazdan sonra altyapıda oluşan problemlerin Sarayönü Belediyesi’yle birlikte giderildiğini kaydeden Başkan Altay, “KOSKİ’miz ciddi bir altyapı çalışması gerçekleştirdi. Ayrıca sıcak asfaltı tamamlayarak mahallenin girişini 14 milyon lira bedelle Ladik’e yakışır bir hale getirdik” ifadelerini kullandı. 

“LADİK HER ZAMAN  BİZLERE ÇOK YOĞUN BİR DESTEK VERDİ”

Daha önce yapımına başladıkları düğün salonu projesinin ihalesinde yaşanan sorunun giderildiğini ifade eden Başkan Altay, şöyle devam etti: “Yaklaşık 36 milyon lira bedelle onun da sürecini en kısa sürede başlatmayı planlıyoruz. Meydanda bulunan kafeterya için de Pazartesi günü sözleşmeye başlayarak oradaki düzenlemeye başlamış olacağız. Ladikli Ahmet Ağa’nın memleketi olan bu beldeye hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Ladik her zaman  bizlere çok yoğun bir destek verdi. Bu desteklerinden dolayı tüm Ladiklilere tekrar teşekkür ediyorum. Sarayönü Belediyemizle birlikte Ladik’in tüm sorunlarını çözmek için çaba sarf ediyoruz. Bu arada Ladik’in çok büyük bir kısmının doğalgaza kavuşuyor olması burada yaşayan insanlarımızın hayat standardını çok geliştirdi. Hayırlı olmasını diliyorum.” 

BAŞKAN ALTAY’A TEŞEKKÜR

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği desteklerden dolayı Başkan Altay’a teşekkür ederek, “Ladik’imize yakışır örnek bir yol yapılmış oldu. Düğün salonumuzun da ikmal inşaatı yapıldı. Ayrıca meydanda da bir kafe inşaatına yakın zamanda başlanacak. Tüm bu desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Birlikte çalışmaktan çok büyük bir keyif alıyoruz” açıklamalarında bulundu.

İLETİŞİM

Doğu İstasyon Mah. Tahir Çelik Cad. No:58 Sarayönü / KONYA

sarayonu@sarayonu.bel.tr

444 0 570

© MKZ Yazılım.

    ©2023 Sarayönü Belediyesi. Tüm Haklar Saklıdır.