Ladikli Ahmed Hüdai Hazretleri anıldı

Anasayfa Haberler

Haber

( 23.06.2024 ) Tarihli "Ladikli Ahmed Hüdai Hazretleri anıldı" Haber

Ladikli Ahmed Hüdai Hazretleri vefatının 55. Yılında Ladik Çalıbağı Mevkiinde düzenlenen program ile anıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Sarayönü Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen programa Sarayönü Belediye Başkanı Necati Koç, İlçe Jandarma Komutanı Ütğm. Yıldıray Erdem, Ladikli Ahmed Hüdai Vakfı Başkan Vekili Mevlüt Hilmi Bilici, Ladikli Ahmed Hüdai’nin torunu Mehmet Elma ile Konya ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan anma programında Ladikli Ahmet Hüdai’nin torunlarının, dedeleri ile ilgili anılarını dile getirmesinin ardından Sarayönü Belediye Başkanı Necati Koç söz aldı. Koç konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün Ladik’imizin, Sarayönü’müzün ve Konya ’mızın manevi alemde üstün mertebelere ulaşmış değerli büyüklerimizden Ladikli Ahmed Hüdai Hazretlerini anma vesilesi ile bir aradayız.

Yaşantısını Allah yoluna ve sevgisine adamış peygamber efendimiz yolunu kendine yol edinmiş hak dostu Ahmet Hüdai Hazretleri yaşadığı dönemlerde olduğu gibi şimdi de yolumuza ışık tutmaya devam etmektedir. Varlığı ile halkın içinde sıradan bir yaşam sürerken kalben Allah’la beraber olan Ahmet Hüdai Hazretleri yaşamdaki asıl gayesi dünya ve dünyalıklar değil her mekânda hak ve hakikati aramaya adamış veli kullarındandır.

Göstermiş olduğu kerametler manevi alemde yüksek derecelerde olduğuna işaret eder. Örnek bir hayat süren Hüdai Hazretleri gerek davranışları gerekse sözleriyle yaşamdaki maksadın Allah’ın rızasına ulaşmak olduğunu bizlere anlatmaya çalışmıştır.

hmet Ağa’yı anmakla beraber onu anlamaya çalışmalı, hayatımızın yegâne gayesi olan Allah’ın rızasını kazanmak için samimi gayret göstermeliyiz. Bugün bu programın hazırlanmasında verdiği destekten dolayı Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay’a ve ekibine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İLETİŞİM

Doğu İstasyon Mah. Tahir Çelik Cad. No:58 Sarayönü / KONYA

sarayonu@sarayonu.bel.tr

444 0 570

© MKZ Yazılım.

    ©2023 Sarayönü Belediyesi. Tüm Haklar Saklıdır.